English Deutsch

PETR KOCMAN & PK BAND

Zpěvák, multiinstumentalista, skladatel a producent Petr Kocman působil 12 let po boku Honzy Vyčítala v legendární a nejstarší české country kapele Greenhorns. Od dětství byl zván jako speciální host do koncertních programů předních českých představitelů country hudby (např. Michal Tučný, Fešáci, Pavel Bobek, Věra Martinová, Schovanky, Honza Nedvěd, Radek Tomášek, Lucie Vondráčková, František Nedvěd, Karel Černoch, Rangers – Plavci, Tučňáci, Tomáš Linka a další )
Na svém kontě má více než 120 pěveckých sólových nahrávek na přibližně stejném počtu vydaných hudebních nosičů (viz. Diskografie).  Jeho pěvecký projev a hudební cítění vychází ze zásady „ Country je všechno,co se mi líbí „ Toto pravidlo Petr sdílel se svým přítelem Michalem Tučným, který si ho vychovával jako svého následovníka ( viz. kniha „ A vzpomínky ty nemůžeš si zout „ - Vydavatelství H a K,2002 )
V roce 2002 Petr zakládá svoji vlastní doprovodnou kapelu PK Band, se kterou se v Čechách i zahraničí úspěšně představuje publiku s koncertním programem „ New Country Show „
Koncertní program Petra Kocmana & PK Bandu lze sestavit i dle přání pořadatele. Jedná se o program v češtině sestavený z původních písní,které pocházejí z veliké části z Petrovy autorské dílny,na kterých spolupracoval s renomovanými textaři jako třeba Jan Vyčítal, Pavel Vrba, Jiří Vondráček, Hana Sorrosová, Petr Rada, Mirek Černý, Michal Bukovič, Tomáš Linka a další. Nebo program v angličtině, který obsahuje Petrovy písně s anglickými texty, nebo také písně z oblasti rocku, popu, oldies, jižanského rocku, rock ´n ´rollu, moderní i tradiční country music, převzaté z repertoáru Petrových oblíbených zahraničních kapel a interpretů jako např. Eric Clapton, Chuck Berry, Eagles, Little Richard, Rolling Stones, Alan Jackson, Billy Ray Cyrus, J.J.Cale, Beatles, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd a další.
Do programu si také Petr často zve ( lze i na přání pořadatele ) v rámci koncertů „ Petr Kocman a přátelé „ řadu svých speciálních hostů. Např. Pavel Bobek, Yvonne Přenosilová, Karel Kahovec, Viktor Sodoma, Karel Vágner, Tomáš Linka, Pavlína Jíšová, Míša Tučná,  Radek Tomášek, Věra Martinová, Zdeněk Izer, Honza Nedvěd, Lucie Vondráčková, Allan Mikušek, Jiří Vondráček, Mirek Černý, Annie Rattlesnake a další )
Členové Petrovi doprovodné kapely PK Band prošli za svůj muzikantský život mnoha žánry a styly od rocku, jazzu, funky, klasické hudby až po bluegrass. Všechny tyto hudební vlivy se v soundu kapely objevují, proto Petr se svým slovenským přítelem, countrymanem Allanem Mikuškem mají pro tento specifický sound označení „ New Country „ !
Petr Kocman & PK Band  hraje ve složení: Výběr z převzatého repertoáru Petra Kocmana a jeho doprovodné kapely k nahlédnutí zde