English Deutsch

PETR KOCMAN

 • Narozen 6.dubna 1976 v Brně.


 • Od svých 9 let vystupoval na pódiích společně se svým otcem Zdeňkem Kocmanem. Nejprve v duu, nebo jako hosté různých kapel. V roce 1989 i jako hosté kapely Greenhorns v západoněmeckém Elspe na "Karl May Festspiele", kde účinkoval i slavný představitel Vinnetoua Pierre Brice.


 • Od svých 11 let několikrát vystupoval na koncertech společně s Michalem Tučným, který byl jeho přítelem, učitelem a "strýčkem".


 • V roce 1992 zakládá se svým otcem vlastní skupinu "Daňový únik",jejíž název vymyslel kamarád Honza Vyčítal, věda že všichni členové kapely jsou živnostníci. Kapelu rozpouští v roce 1995 po přijetí nabídky Honzy Vyčítala k legendárním Greenhorns.


 • Převzato z časopisu "Country Roads" 2/2002: "Na českou hudební scénu vtrhl jako velká voda! V roce 1995 se v pouhých 18 letech ocitnul v sestavě slavných Greenhorns, se kterými vzápětí po velkém koncertě v pražské Lucerně k jejich 30. výročí absolvoval turné po Austrálii".


 • Karel Černoch o Petrovi ve sleevenote jeho CD "Crazy Man" napsal: "Petr Kocman je mladý král české country".


 • Pavel Bobek na Petrovu adresu prohlásil: "Petr je jediný opravdový, nejvěrohodnější a tudíž nejlepší interpret současné české country".


 • Michal Tučný na sklonku života prohlásil: "Můj nástupce se jmenuje Petr Kocman".


 • V roce 1998 přijímá nabídku na účinkování v prvním country muzikálu v Čechách "Benzín & Mejkap" (originální verze "Pump Boys & Dinnets" měla na Broadwayi přes 2000 repríz!), kde se bravůrně zhostil jedné z hlavních rolí Jacksona. Společně s ním nabídku na účinkování přijali mimo jiné i Věra Špinarová, Marcela Březinová, Tomáš Linka, Denisa Marková a další. Na pódiu se tedy objevil nejen jako zpěvák, ale také jako herec, tanečník a diváci ho mohli vidět i stepovat.


 • V roce 1999 mu vychází debutové album "Dej country štěstí". Kmotry na křtu mu byli jeho přátelé Yvonne Přenosilová, Pavel Bobek a Karel Vágner.


 • V dalších letech následovalo 5 turné po USA, 3 po Kanadě. 11.září 2001 se společně s Greenhorns, Věrou Martinovou, Mirkem Černým, Pepou Fouskem a Allanem Mikuškem při jejich společném koncertní návštěvě New Yorku, stal nedobrovolným svědkem teroristického útoku na budovy Světového obchodního centra WTC "Twins".


 • V roce 2002 zakládá svoji novou doprovodnou kapelu PK Band.

 

 • V roce 2004 opět přijímá nabídku na prkna, která znamenají svět a dvě sezóny účinkuje v Městském divadle v Mostě v úspěšném představení hry "Šakalí léta".


 • Téhož roku ho zve Věra Martinová jako svého hosta "VM Tour 2004", které probíhá po celý rok napříč Českou republikou. Dodnes ho často zve jako hosta  svých koncertů.
      


 • Od roku 2004 vystupuje také jako stálý host kapely Fešáci.


 • V srpnu roku 2006 opouští po 11 letech kapelu Greenhorns, aby se tak mohl věnovat plně své vlastní sólové dráze.


 • Je nejen instrumentalistou (akustcké a elektrické kytary, foukací harmonika, mandolína, bouzouky, mandola, basa), ale i zpěvákem, vyhledávaným studiovým hráčem, producentem, aranžérem, či autorem písní. Jeho muziku můžete naleznout např. v repertoáru Tomáše Linky, Greenhorns, Lucie Vondráčkové, VoKoBere, Honzy Vyčítala a dalších, ale také v několika televizních dokumentech a filmech.


 • Od roku 2008, kdy natočil společný duet s Honzou Nedvědem, vystupuje s ním a jeho bratrem Františkem na společných koncertech.


 • Za svoji dosavadní hudební pouť, měl PK to štěstí setkat se na jevištích i soukromě se spoustou světových hvězd, včetně těch největších, jako např. čtrnáctinásobný držitel ceny Grammy zpěvák a multiinstrumentalista Ricky Skaggs, herec, skladatel a zpěvák Kris Kristofferson, dcera Johnny Cashe - Rosanne Cash, člen legendární Grand Ole Opry George Hamilton IV., country star Tracey Lawrence, Mark Chesnutt, Reba McEntire, Ray Benson & Asleep At The Wheel, Lonestar, Marty Stuart, Rhonda Vincent, Joe Konig, Jimmy Mattingly, Andy Leftwich, nebo známý britský herec - představitel komisaře Dreyfuse ze série filmů "Růžový panter", nebo také záporný hrdina ve westernu "Poklad na Stříbrném jezeře" - Herbert Lom a další.


 • PK absolvoval  stovky úspěšných koncertů v Čechách, po Evropě, ale i USA, Kanadě a Austrálii.


 • V roce 2008 mu vychází další sólové album s názvem "Crazy Man", na kterém má i několik duetů, např. s Luckou Vondráčkovou, Honzou Nedvědem, nebo Jiřím Vondráčkem. K písničkám tohoto i předchozích alb vzniklo postupně několik videoklipů.


 • V roce 2009 založili s kamarádem Jiřím Vondráčkem (zpěvákem, skladatelem, hercem a někdejším členem kapel Marsyas a Turbo) vokální trio VoKoBere, kam přizvali ještě Tomáše Berku. Vyjma svých sólových aktivit společně na koncertech zpívají své vlastní písně (nejnověji společně s Luckou Vondráčkovou "Kousek štěstí", ke které vznikl i videoklip), ale také převzaté od jejich oblíbených kapel, jako jsou Beatles, Eagles, Cat Stevens, Crosby, Stills, Nash & Young atd.


 • Ve studiích a na pódiích se při společných koncertech, ať už jako hosté jeho koncertů s kapelou, nebo při jeho hostování setkává s celou řadou zpěváků, zpěvaček a kapel. Za uplynulých 30 let tak mohli diváci Petra na jevištích vidět třeba s Martou Kubišovou, Věrou Špinarovou, Michalem Tučným, Pepou Vojtkem, Pavlem Bobkem, Luckou Vondráčkovou, Karlem Černochem, Lenkou Filipovou, Lucií Bílou, Václavem Neckářem, Zuzanou Michnovou, Yvonne Přenosilovou, Zdeňkem Rytířem, Yvonne Přenosilovou, Zdeňkem Izerem, Marcelou Březinovou, Karlem Gottem, Honzou Vyčítalem, Wabi Daňkem, Michalem Davidem, Karlem Zichem, Leškem Semelkou, Jitkou Vrbovou, Pavolem Hammelem, Ondřejem Hejmou, Věrou Martinovou, Pepou Fouskem, Honzou Nedvědem, Jiřím Wimmerem, Karlem Vágnerem, Jiřím Vondráčkem, Jiřím Brabcem, Míšou Tučnou, Michalem Šenbauerem, Radkem Tomáškem, Frantou Sahulou, Šárkou Rezkovou, Allanem Mikuškem, Františkem Nedvědem, Denisou Markovou, Petrem Novotným, Pavlem Žalmanem Lohonkou, Zuzanou Stirskou, Jaroslavem Samsonem Lenkem, Pavlínou Jíšovou, Míšou Leichtem, Tomášem Linkou, Karlem Kahovcem, Viktorem Sodomou, Pete Kaplanem, Pavlem Sedláčkem, kapelami Marsyas, Double Eagle, Schovanky, Fešáci, Tučňáci, Greenhorns, Golem, Apples, Gospel Time, Rangers, Monogram, Reliéf, Plavci, Bacily, Synové výčepu, Beat-In, Netto, Cop, Spirituál Kvintet a další.


 • V roce 2013 se jako jediný speciální host účastní turné po největších halách po České republice "Hit Tour 2013" Michala Davida a Lucie Vondráčkové, které bylo zakončeno ve vyprodané pražské O2 Aréně a kde zpívali mimo jiné i jejich úspěšný duet "Já to nejsem", ke kterému v roce 2010 vzniká i videoklip.


 • Pro rozhlasovou stanici Country rádio připravuje a uvádí pravidelně jednou týdně každé pondělí od 20:00 v premiéře svůj vlastní autorský hodinový pořad s názvem "Country je všechno co se mi líbí", ve kterém pouští muziku ze svého vlastního archivu, čítajícího více než 3000 CD. Často si zve své kamarády a kolegy známé hudebníky.


 • Před 10 lety přijal i nabídku na svůj vlastní pořad na internetovém rádiu Click & Country, které se jako jediné v ČR zabývá opravdovou americkou moderní country music! Pořady uvádí v premiéře jednou týdně a pouští oblíbenou muziku, opět ze svého hudebního archivu. Objevuje se také v živém vysílání, komentuje předávání cen Academy Of Country Music, nebo Country Music Association a připravuje "Special" o zajímavých deskách hudební historie i současnosti.


 • V roce 2015 vychází kolekce jeho největších hitů z období let 1995-2015 2CD Petr Kocman "Best Of", na kterém je i několik bonusových písní, které dosud nevyšly, jako třeba nový duet s Luckou Vondráčkovou "Ostrov v proudu dní" nebo oblíbená píseň "Svatební". Tímto 2CD mapuje své 20 leté působení na profesionální hudební scéně. V roce 2016 oslaví 30 let hraní na pódiích.


 • Diváci a posluchači mohou muziku PK znát nejen z rozhlasu, ale také z televize a mnoha videoklipů.


 • Jeho jméno se dosud objevilo na více než 100 vydaných hudebních nosičích CD i DVD a oficiálně nazpíval přes 120 písní.